Szkolenia z zarządzania, nietuzinkowe wyjazdy integracyjne a także wiarygodne oceny okresowe i autorskie symulacje menedżerskie.

Jakie korzyści przynieść może pracownikom zjawisko zwane work-life balance.

Aktualnie coraz trudniej jest oddzielić całkowicie życie zawodowe od prywatnego. Pracownicy często biorą co domu jakąś pracę, rozwiązują w swoim wolnym czasie różnego rodzaju problemy i będa się musieli kontaktować z kontrahentami. Z tego też powodu pracodawcy coraz częściej zapewniają im różne bonusy, aby w jakiś sposób spróbować wynagrodzić zaangażowanie i przyciągnąć wyróżniających się kandydatów.

Zjawisko takie jest obecnie nazywane work-life balance i do niedawna jeszcze oznaczało po prostu liczbę godzin przeznaczonych na wykonywanie pracy w w stosunku do wolnego czasu. Jednak aktualnie jest coraz większe odejście od modelu, który był wspominany, stawiając w zupełnie innych miejscach akcenty. Pracodawcy coraz rzadziej mówią, że w ich firmach nie pracuje się w nadgodzinach, lecz zaczynają kłaść nacisk na zupełnie inne sprawy.

Przede wszystkim podkreślana jest coraz większa elastyczność w wykonywaniu pracy, jako jeden z podstawowych jej atutów. Najczęściej wykorzystywane jest tu odchodzenie od sztywnego siedzenia w biurze w wyznaczonych godzinach. Oprócz tego coraz częściej będzie możliwość pracy zdalnej, coraz bardziej lubianej przez wielu pracowników.

Kolejnymi używanymi bardzo chętnie dodatkami i bonusami w obszarze polityki work-life balance będą przeróżne programy dla rodziców. Co ciekawe powiększająca się grupa firm organizuje je nie tylko dla samych matek, także dla zatrudnionych ojców. Pracodawcy w ramach tych bonusów pozwalają na korzystanie z firmowych przedszkoli oraz kubów dziecięcych.

Nie może też braknąć należytego dbania o zdrowie. Wiele firm zapewnia regularnie pracownikom odpowiedni dostęp do zdrowych produktów spożywczych, typu napoje, soki czy też świeże owoce. Spora ilość pracodawców prowadzi również różnego rodzaju programy rozwojowe, które pracownikom pomagają w skuteczny sposób dbać o zdrowie i formę.

W części firm idzie to wszystko jeszcze dalej. Pracownicy korzystać mogą z firmowych boisk i sal gimnastycznych, a niekiedy i basenów. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także najróżniejsze kluby i drużyny sportowe, nie tylko traktowane zupełnie amatorsko, ale także biorące aktywny udział w licznych zawodach.

03.06.2016. 14:38