Szkolenia z zarządzania, nietuzinkowe wyjazdy integracyjne a także wiarygodne oceny okresowe i autorskie symulacje menedżerskie.

Zasoby czasu w aktywności dyrektorów i kierowników

Zarządzanie czasem to aktualnie częsty obszar zagadnień w projektach szkoleniowych dla kadry kierowniczej. W zeszłym sezonie szkoleniowym poprowadziłem projekty szkoleniowe z tego obszaru kompetencji menedżerskich. Ludzie, którzy w nich uczestniczyli dali mi naprawdę sporo praktycznych wniosków, żeby napisać ten artykuł.

W ubiegłych sezonach szkoleniowych liczba celów kierowników działów niezwykle się zwiększyła. Kierownicy muszą być sprawni i skuteczni w swoich działaniach, ale gospodarowanie ich rozkładem czasu jest dość skomplikowane. W tym miejscu opisuję wyniki badań „zarządzanie rozkładem dnia menedżerów”. Mnóstwo wskazówek znalazłem tu:

Szkolenia Efektywność Osobista

Wyniki projektów badawczych na temat gospodarowania czasem i ustalania priorytetów przez menedżerów są następujące:

1.Tylko 20 procent kierowników liniowych i dyrektorów oddziałów nie narzeka na brak czasu.

2.Ci, którzy są przeciwnego zdania potrzebują od godziny do kilku godzin dodatkowo.

3.70 procent menedżerów narzeka na permanentny brak zasobów czasowych.

4.Dniowy okres koncentracji badanych kierowników i dyrektorów oddziałów kształtuje się od 8,5 do 13 godzin.

5.Nadmiernie rozczłonkowany jest dzień aktywności. Przynosi to gorsze wyniki w pracy oraz brak możliwości skoncentrowania się.

6.Menedżerowie realizują od trzydziestu do kilkuset różnych zadań w trakcie dnia np. wydawanie poleceń, wyjazdy do klientów z podwładnymi, rozmowy z interesantami, podpisywanie dokumentów, telefony, poczta elektroniczna, wyjazdy i tak dalej.

7.Zwykle kierownicy kończą z sukcesem trzudzieści procent ustalonych w harmonogramach czynności.

8.Zakres pracy koncepcyjnej w czasie pracy dyrektora oddziału lub kluczowych działów w firmie to 5-16%.

9.Na pracę w zespole (między innymi burze mózgów, wizyty z powodów towarzystkich, sesje szkoleniowe, konsulting, analizowanie rynku i tym podobne) menedżerowie poświęcają 40-60% zasobów czasowych, znikomy udział czasu przeznaczają na powiększanie własnych umiejętności z zarządzania oraz pracę koncepcyjną.

10.Kierownicy bezpowrotnie marnują od pięciu do piętnastu procent zasobów czasu w pracy.

W kolejnym artykule zaprezentuję kolejne tematy projektów szkoleniowych dla menedżerów.

O NASZYM DZIENNIKU

W tym serwisie  zwykle piszemy   o:

- badania satysfakcji ludzi w dużych koncernach i małych firmach

- testy osobowościowe

- szkolenia z efektywności osobistego

- wyjazdy dla załogi

- zarządzanie kapitałem ludzkim

Cieszymy się że nas Państwo odwiedzili namawiamy do następnych odwiedzin na naszej stronie.

03.06.2016. 14:40